سفارش تبلیغ
صبا ویژن

سکوت سبز
 
لینک دوستان
قبل از آنکه به تشویش اذهان عمومی نسبت به سواحل شمالی بپردازید و دست به یک غلو خبری بزنید ،بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با متولیان این امر در بحث اجرا و نظارت سواحل خصوصی به گفتگو بپردازید تا ملاک خود و مابقی کابران را به چند تصویر در فضای مبهم اینترنت قرار ندهید.

 ناترینگ به نقل از بلاغ در یکی از سایتهای مطرح کشور یادداشتی درباره سواحل شمال دیدم که متاسفانه برخی از سایت های شمالی هم متاثر از جو چنین تیترهایی به انتشار آن پرداختند؛ بهتر دانستم به مطلبی کوتاه ،برای اینکه بیش از این یک سایت ارزشی دچار جوگرفتگی ناشی از شبکه های اجتماعی به پخش تصاویری از سواحل شمال نشده، بپردازم.

یکی از برنامه هایی که بعد از 33 سال ازعمر پربرکت انقلاب اسلامی به اجرا درآمد و توانست برای اولین بار نه تنها در استان مازندران بلکه درسطح کشور، با تلاش های صورت گرفته از طرف مسئولین استانی بالاخص با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی انجام پذیرفت؛ طرحی بعنوان ساحل سالم بود که درتمامی شهرهای ساحلی استان مازندران بصورت یکپارچه و با برنامه ریزی خاص به اجرا درآمد .

طرح ساحل سالم

کسی بر این قضیه منکر نیست که اینگونه طرح ها به دلیل نبود یک سابقه قبلی بی عیب و نقص نیست و از سویی مقابله با سوء فرهنگی که سالها برخی مرفهینی که بی قیدی را پیشه خود ساخته بودند به یک سال و دو سال بر نمی گردد و از سویی همسو نبودن برخی از سیاستهای بعضا برخی از دستگاههای متولی امر در استان برای مقابله با ورود فرهنگ های وارداتی غیر بومی خود عامل کند شدن فرهنگ سازی اسلامی در سواحل به ظاهر و باصطلاح غربی شماست.

برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در سواحل دریا با هدف جلب رضایت‌مندی گردشگران و مسافران در تابستان امسال یکی از اهداف بزرگ طرح ساحل سالم بود که تحول چشمگیری در ارتقای فرهنگ پذیرایی از مسافرین و گردشگران و مفرح نمودن اوقات مسافرانی که برای استفاده از دریا به مازندران سفر می کنند ،را داشت که تا بحال از شهرهای ساحلی گزارشی مبنی بر نارضایتی مسافران از رفتارهای ناشایست در سواحل دریا و همچنین زیر پا گذاشتن موازین شرعی من جمله شنای مختلط و ...در نقاط زیر پوشش طرح ساحل سالم نداشتند .

طرح ساحل سالم

مسئولین استانی با جدیت و حساسیتی که در نحوه اجرا در طرح سالم سازی دریا دارند و اینکه استان مازندران به لحاظ دینی و مذهبی وهمچنین با داشتن نعمات خدادادی اعم ا ز دریا ،کوه و جنگل در جذب توریست جایگاه ویژه ای در کشور دارد، در بحث نظارت بر طرح سالم سازی دریا اعم از طرح های عمومی و خصوصی که یکی از دغدغه های اصلی مسئولین استانی بوده و هست ،گفتن اینکه عدم کنترل نهاد های نظارتی بر ساحل خصوصی که در کنار طرح های عمومی است ، سیاه نمایی بیش نیست.

گرچه منکر این نمی توان شد شهرک های ساحلی با داشتن چند ویلای اختصاصی در کنار دریا،و به دلیل آنکه تعداد محدودی از افراد، مالک زمین ها و سواحل نزدیک به این شهرک ها هستند ، یک سری افراد سودجو برای به فساد کشاندن مناطق تفریحی دست به بی بندوباریهای اخلاقی میزنند اما اینکه به صورت یک منطقه آزاد و بدون نظارت اداره می شود ، اشتباه است .مخصوصا اگر در کنارساحل عمومی باشد و گفتن "نبود نظارت" به دلیل عدم آگاهی و اطلاع از این اقدامات است.

نا گفته نماند یک سری از کارشکنی ها در بحث نظارت بر شهرکهای تفریحی در ساحل وجود دارد که نیازی به مطرح کردن آن نیست .

اما اینکه براحتی بخواهیم از تصاویری که در شبکه های اجتماعی آنهم از یک جمع خصوصی در طرحی تفکیک شده که اشخاصی مریض به گرفتن این تصاویر پرداخته و در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند،یک غلو خبری در بحث عدم نظارت و اجرای سالم سازی دریا در شمال کشور را بزنیم،درست نیست.

نکته ای که باید یادآور شد آن است که نباید با بسنده کردن به آمار غیر رسمی و تایید نشده وهمچنین دوسه تصویر!!! که بسیاری از این عکسها قدیمی بوده ، براحتی تشخیص داده می شود که دوسه عکس متمایز ازبقیه نه تنها کنار طرح بلکه داخل طرح عمومی زنانه است که بعضا اشخاص بی قید از همان طرحی که تفکیک شده است به گرفتن عکس پرداخته وبا گفتن اینکه اینجا ساحل شمال است ، به انتشار آن در شبکه ها می پردازند به سیاه نمایی و زیر پا گذاشتن تمامی زحمات مسئولین در اجرای طرح های سالم سازی دریا پرداخت.

سواحل خصوصی دریای مازندران

اما در بحث عدم ورود دستگاه نظارتی به سواحل خصوصی باید گفت ،عده ای که دراین پلاژها به برگزاری پارتی های مختلط شبانه و بی بندوباری می پردازند بیشترشان آقازده های پایتخت نشین و مرفهینی هستند که به برخی از دستگاه نظارتی به دلیل همان برخی از کارشکنی ها اجازه برخورد به این گونه اعمال شنیع را نمی دهد.

لازم به ذکر است قبل آنکه درمورد طرح های سالم سازی در سواحل شمال اعم از عمومی و خصوصی حرفی به میان آورید وبا استناد به چند تصویر قدیمی و همچنین دوسه عکسی که اشخاص بی قید و همچنین سود جو برای انتشار آن در شبکه ها اقدام می کنند، از آن بعنوان" ساحل خصوصی شمال بفرمایید!" یاد کنید، قبل از آنکه به تشویش اذهان عمومی نسبت به سواحل شمالی بپردازید و دست به یک غلو خبری بزنید ،بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر با متولیان این امر در بحث اجرا و نظارت سواحل خصوصی به گفتگو بپردازید تا ملاک خود و مابقی کابران را به چند تصویر در فضای مبهم اینترنت قرار ندهید.


[ دوشنبه 91/5/30 ] [ 12:34 عصر ] [ همسایه شما ] [ نظرات () ]

سلام بر تو ای خدیجه، بانوی طاهره نور که آهنگ کوچ تو، یادآور سال‏های دلواپسی محمد در انتشار آخرین نغمه‏ های آسمانی است.
آن زمان که مکیّان، دشنه بر دل سنگی‏شان می‏ساییدند تا محمد را در رسالت خویش تنها بگذارند، تنها تو بودی که ثروت خویش را بر زخم‏های قلب محمد مرهم کردی تا امروز، عطر اسلام، از پس تاریخ، به دست‏هایمان برسد. این، لبخند آفتاب‏خیز تو در دوره حیاتت بود که سال‏های رفتنت را بر رسول‏خدا صلی‏الله‏علیه‏و‏آله ، به (عام‏الاحزان) مبدّل کرد.
سلام و درود فرشتگان بر تو باد، ای بانوی رحمت!
خدیجه، آرام‏بخش رسول
دین، با شمشیر علی علیه‏السلام و یاری ابوطالب و داشته‏های خدیجه علیهاالسلام روی پای خود ایستاده بود؛ ولی رسید روزی که میهمانی رمضان، بی‏حضور خدیجه بر محمد طی شد؛ آن هنگام که حضور مهربان همسر را در «جُحون» دفن کرد و (65) بهار، عمر خدیجه را در خاطرات ذهن شریفش پایان داد.
مایه آرامش محمد! درود فرشتگان بر تو باد، ای خدیجه دختر «خُوَیلد» که اگر نبود همراهی دست‏های بخشنده تو در لحظه لحظه رسالت نورانی احمدی، شاید طفل اسلام، در شعب ابی‏طالب به بلوغ خویش نمی‏رسید

 

 

 

«وزیر صداقت اسلام»

چه زیباست که نام تو در تاریخ اسلام، تفسیر اولین زنی است که اسلام آورد و محمد را در سراشیبی دلهره‏های رسالت، باور کرد.
پاداش تو همین بس که وقتی نان و خرمای همسر را تا غار حرا می‏بردی، جبرئیل از تماشای منظره عاشقانه تو، چنین پیام آورد که: «یامحمد! بر خدیجه از جانب پروردگارش سلام برسان و او را به خانه‏ای از زبرجد در بهشت بشارت ده» تو را چه بخوانم که تعبیر تو از زبان بزرگان خوش‏تر است، آنجا که از قول ابن اسحاق در یک کلام تو را «وزیر صداقت» برای اسلام می‏نامند.
زیرنویس
ـ رحمت خدا بر خدیجه علیهاالسلام باد که شاخه‏ های بی‏ پناه رسالت، بر ریشه‏ های مقتدرش پیوند خورده بودند.
ـ ای بهترین بانوی بهشت، برای وصف خوبی تو، بی‏ طاقتی محمد در فراقت کافی است؛ آن هنگام که سال کوچ تو را «عام الحزن» نامیدند.


[ یکشنبه 91/5/8 ] [ 7:17 عصر ] [ همسایه شما ] [ نظرات () ]

یک غزل زیبا در وصف گرانی مرغ :

مرغ ،آهنگ جدایی ساز کرد
ناگهان از سفره ام پرواز کرد
از فراقش قلب بشقابم شکست
قاشق و چنگال من در غم نشست
دید او فیش حقوقم را مگر؟
کاین چنین از پیش من بگرفت پر
مرغکم رفتی تو از پیشم چرا
کردی از پیش خودت کیشم چرا
من به تو خیلی ارادت داشتم
حشر و نشری با کبابت داشتم
خاطراتت مانده در کنج اجاق
سوخت قلب دیگ تفلون از فراق
ران و بال و سینه ات یادش بخیر
قلب چون آیینه ات یادش بخیر
با سس قرمز چه زیبا می شدی
خوب و دلچسب و دلارا می شدی
ای فدای ژامبون رنگین تو
سوپ های داغ و آن ته چین تو
ناز کم کن پیش ماها هم بیا
لطف کن ،یک شام، اینجا هم بیا
دستمان از گوشت دور است ای نگار
پس تو دیگر اشکمان را در نیار
زندگی بی تو جهنم می شود
سکته ،اسبابش فراهم می شود
ای فدای قُد قُدایت باز گرد
این دل و جانم فدایت باز گرد
بی تو باور کن که مردن بهتر است
از جهان تشریف بردن بهتر است
از خر شیطان بیا پایین عزیز
عشوه کم کن ،زهر در جامم مریز
تازگی از دیگران دل می بری
هرکه بامش بیش ،با او می پری
در نبودِ هیکل زیبای تو
دلخوشم با سنگدان و پای تو
پس چه شد آن بال های خوشگلت
لک زده است این دل برای شنسلت
ذهن یخچالم پُر است از یاد تو
بازگرد ای خوشگل تو دلبرو
تخم خود را لا اقل از ما نگیر
تا که با خاگینه اش گردیم سیر


[ سه شنبه 91/4/27 ] [ 6:49 عصر ] [ همسایه شما ] [ نظرات () ]

WHO FIGURED THIS OUT?

چه کسی می توانست اینها را تصور کند  

    
 INCREDIBLE 

باور نکردنی ست 

       
1) Fold a NEW  $20 bill in half... 

 

1- یک اسکناس 20 دلاری را از وسط تا کنید


حقایقی باورنکردنی در مورد دلار !+ تصاویر www.taknaz.ir 2) Fold again, taking care to fold it exactly as below 

 

2- دوباره دقیقاً مطابق شکل زیر تا کنید

حقایقی باورنکردنی در مورد دلار !+ تصاویر www.taknaz.ir
حقایقی باورنکردنی در مورد دلار !+ تصاویر www.taknaz.ir 3) Fold the other end, exactly as before

 

انتهای دیگر را نیز دقیقاً مثل قبل تا کنید 


حقایقی باورنکردنی در مورد دلار !+ تصاویر www.taknaz.ir

 4) Now, simply turn it over...

 

4- حالا اسکناس را برگردانید        
 


حقایقی باورنکردنی در مورد دلار !+ تصاویر www.taknaz.ir What a coincidence! A simple geometric fold creates a catastrophic premonition printed on all $20 bills!!!

 

عجب تصادفی! یک تا کردن هندسی فجایع بزرگی را روی اسکناس بیست دلاری ثبت کرده است

 
 COINCIDENCE?

 تصادفی است؟ 
 
YOU DECIDE 

 خودتان تصمیم بگیرید 

 As if that wasn"t enough...  
Here is what you"ve seen...

 

ظاهراً هنوز کافی نیست حالا دقت کنید چی می بینید 

 Firstly The Pentagon on fire...

 

اولاً پنتاگون در حال آتش سوزی        
حقایقی باورنکردنی در مورد دلار !+ تصاویر www.taknaz.ir
 

 Then   The  Twin Towers.

 

بعد برجهای دوقلو

حقایقی باورنکردنی در مورد دلار !+ تصاویر www.taknaz.ir


.And now .. look at this!  

و حالا... به این نگاه کنید 

حقایقی باورنکردنی در مورد دلار !+ تصاویر www.taknaz.ir TRIPLE COINCIDENCE ON A SIMPL E $20 BILL

سه اتفاق روی یک بیست دلاری عادی

 

Disaster (Pentagon) 

فاجعه پنتاگون
 Disaster ( Twin  Towers )

 فاجعه برجهای دوقلو
 Disaster (Osama)???

 

فاجعه اوسامه؟؟؟

It gets even better 9 + 11 = $20!

 

جالب تر از هم اینکه 11+ 9 = 20 
      

 Creepy huh? Send this to as many people as you can, cause:

 

مو بر اندام آدم راست می شود. این مطلب را برای هر تعداد از دوستان خود بنویسید  

  this is one history lesson most people probably will  not mind reading!

 
 
  این یک درس تاریخی است که اکثر مردم احتمالاً زحمت خواندن آن را به خود نمی دهند
 


[ شنبه 91/4/24 ] [ 11:3 صبح ] [ همسایه شما ] [ نظرات () ]

دین اسلام کامل ترین دین الهی هست و دین رحمت و کمال انسان اما به دلیل نبود اتحاد بین مسلمانان و خودخواهی ها و کوتاهی های خیلی از مسلمانان که نصفه نیمه به دین عمل می کنن در خیلی مواقع مظلوم واقع شده. کاش می شد یه شروع تازه کرد تا نیازی به کشیدن همچین کاریکاتورهایی نباشه. خیلی از کسانی که این روزها با اسلام مخالف هستن یک ذره هم در موردش مطالعه نکردن فقط برای ازادی بی قید و بند و عملکرد های غلط بعضی آدم ها با اون دشمنی می کنن در صورتی که اگر اصولش در جامعه درست رعایت می شد خیلی دنیای زیباتری داشتیم.

اما اگر مسلمانی به جرمی متهم شود اسلام را متهم اصلی می دانیمکاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین Images 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 1433

هر مشکلی که پیش اید ما انواع راه حل ها را می پذیریم اما اگر اسلام راه حل نشان دهد حتی حاضر نیستیم به آن نگاه کنیمکاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین Images 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 1433 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین


وقتی کسی ماشین خوبی را به شیوه نادرستی براند کسی ماشین را مقصرنمی داند اما اگر مسلمانی خطا کند یا درست برخورد نکند مردم ما می گویند اسلام مقصر است !!


کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین Images 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 1433 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین


بدون نیم نگاهی به قوانین وشرع اسلام, مردم ما هرآنچه که رسانه ها می گویند باور دارند , اما سؤال اینجاست که قرآن چه می گوید!


کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین Images 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 1433 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین
کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین Images 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 1433 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین

چرا, چون او مسلمان است !

کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین Images 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 1433 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین

آیا می خواهی این ستم پایان یابد؟


کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین Images 2012 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین 1433 ,کاریکاتیر انجلیزی مناصر للمسلمین

من مسلمانم مرا بکش وآن را هزینه های تحمیلی(اضافی) نام نه

 


[ سه شنبه 91/4/20 ] [ 12:13 عصر ] [ همسایه شما ] [ نظرات () ]


.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ

در هر مورد که خودم و شما بخواهید
موضوعات وب
لینک های ویژه
| خرید 
امکانات وب


بازدید امروز: 64
بازدید دیروز: 51
کل بازدیدها: 102178